Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
mozecie rozpisac z zadanie z tym chlorowodorem i woda?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
######pl.wikipedia.org/wiki/Reakcja_jodoformowa z tego wynika ze aldehyd też da pozytywny wynik próby jodoformowej, ale w każdej książce do liceum reakcja ta jest podawana do odróżniania aldehydów i ketonów
Wszystkie aldehydy można odróżnić od ketonów w tej próbie OPRÓCZ etanalu. ;]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bo nie można:D odróżnić na miliard procent;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aldehyd octowy ma ugrupowanie metyloketonowe. wiki: Reakcja haloformowa to reakcja chemiczna w której produkowany jest haloform (CHX3, gdzie X jest halogenem) przez wielokrotne halogenowanie metyloketonu (cząsteczka zawierająca grupę R-CO-CH3) w obecności zasady. [1] R może być wodorem, alkilem bądź arylem. W etanalu R to właśnie wodór
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" RWAKCJA JODOFORMOWA pozwala na wykrycie grupy CH3-CO- w czastczce ketonu czyli jest charakterystyczna dla metyloketonu" czyli ni chu chu na to wychodzi, w sumie mozliwe, mozne odroznic bo etanal nie grupe COh na koncu czyli po chlopskiemu nie ma sie co oderwac, ale nie wiem R'-CO-CH3 + 3I2 + 4NaOH --> CHI3 (OSAD) +RCOONa + 3NaI + 3 H2O
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CZYLI NIE MOZNA:d a jakie zadanie z chlorowodorem i woda?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to procentowe:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
######www.oke.poznan.pl/files/cms/128/chemia_pp.pdf podstawa ######www.oke.poznan.pl/files/cms/128/chemia_pp.pdf rozszerzenie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
######www.oke.poznan.pl/files/cms/128/chemia_pr.pdf rozszerzenie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
te linki są ok ale trzeba je przepisac a nie klikac w nie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fajnie ; p 1 zadanie takie proste a mam źle! bo to konfig jonów jest podana a ja myślałam że pierwiastka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
elektrodowe(utrudzilam sie bo glupia 2 NiO(OH) liczylam ze to dwa tleny, a nie 4. w sumie koncowki III klasy ni chu chu7 nie kumam. jak macie zadanie z pologniwami redoks? ja mam 2NiO(OH) + 2H2O + Cd -> Ni(OH)2 + Cd(OH)2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
elektrodowe(utrudzilam sie bo glupia 2 NiO(OH) liczylam ze to dwa tleny, a nie 4. w sumie koncowki III klasy ni chu chu7 nie kumam. jak macie zadanie z pologniwami redoks? ja mam 2NiO(OH) + 2H2O + Cd -> Ni(OH)2 + Cd(OH)2
tak, a sem 1,33?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
mozecie rozpisac z zadanie z tym chlorowodorem i woda?
112dm3- x 22,4dm3- 36,5g wyliczasz i to co ci wyjdzie to jest ms mr = 1000g (woda)+ to wyliczone mr i do wzoru :*
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
elektrodowe(utrudzilam sie bo glupia 2 NiO(OH) liczylam ze to dwa tleny, a nie 4. w sumie koncowki III klasy ni chu chu7 nie kumam. jak macie zadanie z pologniwami redoks? ja mam 2NiO(OH) + 2H2O + Cd -> Ni(OH)2 + Cd(OH)2
No to ja zrobiłem to dokładnie odwrotnie, ale raczej ja mam źle, niż Ty, ;] A jak z SEM?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
tak, a sem 1,33?
nie brakuje tam OH- po lewo?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zadanie z woda masz 182,5 g substancji na 1000 g rozuszczalnika daje ci to 1182,5 g roztworu no i x g 100g x=15,43g => Cp= 15,43%
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
nie brakuje tam OH- po lewo?
Nie bo się skróciło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OH- SIE SKROCI BO MUSISZ POMNOZYC RAZY DWA ZEBY EL;EKTRONY SIE ZGADZALY, NA ANODZIE UTLENIANIE KATODZIE REDUKCJA, SEM 1,33 V
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
OH- SIE SKROCI BO MUSISZ POMNOZYC RAZY DWA ZEBY EL;EKTRONY SIE ZGADZALY, NA ANODZIE UTLENIANIE KATODZIE REDUKCJA, SEM 1,33 V
wiiiiiem! ale jestem durna! nie sprawdzilam tego dobrze.. kolejny punkt poszedl sie czesac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 7 z 37

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...